| Gabii_Gabriel_1998 a întrebat:

Salut, vreau sa ma ajutati in privinta unei probleme, vreau sa imi cumpar un bmw e36 si o sa fie ceva cu motor maricel, cam 2000 BENZINA si a-si vrea sa stiu cat este impozitul la primarie pentru o masina ca aceasta si cat este asigurarea auto! multumesc frumos!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care primarie? De sector, de comuna, de oras? Care oras?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul e undeva pana in 250lei depinde de primarie.

asigurarea ti o poti calcula singurel pe diverse calculatoare online de rca... ajunge pe la 1500ron/an daca ai sub 30 ani

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai calculator, noi nu stim care primarie

| al3ks a răspuns:

Vei plății destul.
Am câteva mașini.
Am o solenza 1.9 pe diesel și plătesc cam 140 lei. Tu posibil sa plătești puțin mai mult. Sau mai puțîn.