| vlad93fcv a întrebat:

Salut tuturor! Am permis de aproape 1 an, am mai condus ocazional si in ianuarie/februarie vreau sa-mi iau prima masina.Ca buget am in jur de 6500 de euro dar nu ma pot hotara ce masina sa-mi cumpar. Logan cred ca mi-as cumpara in ultima instanta, nu zic ca nu e o masina buna dar mi-as cumpara probabil un model dupa 2009 cu pana in 60.000 km.Eu unul m-am gandit la un Ford Focus (hathback, break, berlina) sau un Ford Fiesta tot dupa anul 2009. Voi ce imi recomandati? Vreau ceva cu consum mic, costuri de intretinere rezonabile.Deci spre ce sa ma indrept?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Focus e o masina buna si fiabila. Megane ar fi ceva mai ieftina. Nu te baga la VAG-uri. Daca nu ai mai avut o sa ai cosmaruri cand incepi sa bagi banii in piese. Eu te-as sfatui sa ramai pe Megane. Se gasesc piese, e usor de reparat, nu consuma mult, nu e pretentioasa si iti asigura comfortul si siguranta pe care o cauti. Fiesta, Corsa, Clio... sunt prea MICI daca vrei familie si siguranta sau ceva de carat.

9 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

La 6500 iti recomand Golf 4 diesel, daca gasesti cu tractiune 4x4 ar fi perfect, dar nu este model dupa 2009, dar asta nu inseamna ca nu este peste orice model lansat dupa 2009. Daca nu iti place Golf uite-te la Skoda Octavia. Altceva la bugetul asta nu recomand pentru ca trebuie tinut cont si de fiabilitate si pretul pieselor masini nu doar cat dai initial pe ea!

| onasis1961 a răspuns:

Cel mai tare siteu auto:
http://www.autovit.ro/

| timisoara a răspuns:

Ford Focus e mai bun, stiu din propria experienta.

| CosminC86 a răspuns:

Salut! Iti recomand un Opel Astra. Masina germana de exceptie.

| MrSoapte a răspuns:

As alege Opel Astra! Dar, sunt sigur ca nu gasesti masina cu pana in 60.000 km, la 6500 euro!

| tasmania a răspuns:

Skoda - Octavia sau Superb. Masini fiabile. La banii aia, gasesti cam de prin 2008/2009. Dieselul e foarte economic. Si uite un site de unde iau eu piese ieftine si foarte bune: http://www.good-cars.eu/. Bafta!

| Dei17MI a răspuns:

http://www.anuntul.ro/anunturi-auto-moto-ambarcatiuni/au to-moto-ambarcatiuni/opel-astra-h-2007-rosu-pasion-14-ec otec-varianta-cosmo-57000-km-carte_5782548.html

Raspunsul tau aici...

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Conţinut obscen/ilegal/piraterie Caracter irelevant Neinteligibil/spam

Raspuns castigator
voineoska
6 Decembrie 2012 08:46
voineoska a răspuns:
Daa merita!
27 răspunsuri RSS raspunsuri
Ordonare:
Cronologica
Dupa relevanta
AndreiOpel AndreiOpel
6 Decembrie 2012 08:48
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Masina asta vrea sa o ia taicamiu lu maimea si deastra intrebam
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
6 Decembrie 2012 08:51
voineoska a răspuns (pentru AndreiOpel):
Da chiar merita e super taree! de cat are motoru?
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
6 Decembrie 2012 08:51
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
1.4 diesel
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
6 Decembrie 2012 08:52
AndreiOpel explică (pentru AndreiOpel):
Eu am opel zafira an 2007 141 mi de km ful ful full option panorama navigatie fulll esp incalzire in scaune
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
6 Decembrie 2012 08:54
voineoska a răspuns (pentru AndreiOpel):
Misto! chiar merita masina si plus ca e rosie! o ador! :X
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
6 Decembrie 2012 08:58
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
.Azi am duc sa ii fac un test ureaza mi succes, Opelu meu consuma 5.6 in oras daca ma crezi
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
6 Decembrie 2012 08:59
voineoska a răspuns (pentru AndreiOpel):
5.6? super fain foarte tare! Succes!
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
6 Decembrie 2012 09:02
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Mersi!
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
6 Decembrie 2012 09:03
voineoska a răspuns (pentru AndreiOpel):
Hai ca am facut chat aicea! laughing
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
6 Decembrie 2012 09:27
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Am fost si l-am vazut masina e buna fuge de o ia
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
FurtunaDiesel
6 Decembrie 2012 09:43
FurtunaDiesel a răspuns:
Masina merita dar in banii astia gasesti si masini mai ok!
Evalueaza / Raporteaza
Metin2intrebari2 Metin2intrebari2
6 Decembrie 2012 10:59
Metin2intrebari2 a răspuns:
Dao neruta
Metin2intrebari asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
CristiCristi
6 Decembrie 2012 19:25
CristiCristi a răspuns:
Sunt zeci de masini din care sa alegi si tu ai ales opel? adica, designul nu este chiar cine stie ce, nu costa mult pentru anul 2007, masinile opel, majoritatea cu motoare mici, cred ca nemtii au vrut ca pe langa celelalte marci cu motoare mari si puternice sa faca marca opel care sa fie eco, motoare micute in general, consumul foarte mic dar putin cam lente cand vine vorba de mers mai repede, dar daca esti la oras si nu folosesti masina prea mult, se merita sa o iei dar gandeste-te ca sunt multe alte masini mai atragatoare decat asta si la fel de bune sau si mai bunewinking in exterior, mai toate masinile opel arata super, caroseria etc dar la interior pff, nu prea bine.
CristiCristi asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
Eugen_Marius_1980 Eugen_Marius_1980
7 Decembrie 2012 10:51
Eugen_Marius_1980 a răspuns:
NU. Nu este VW! La banii aia gasesti golf / Megane / Toyota!
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
8 Decembrie 2012 10:03
voineoska a răspuns (pentru AndreiOpel):
Aha bine ok! ai grija de noua masina! happy
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
8 Decembrie 2012 10:52
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Nu este a mealaughing e a mamei mea
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
BigJon
8 Decembrie 2012 19:33
BigJon a răspuns:
Din exterior pare ok, dar totusi are 6 ani si e cam suspect ca are numai 57 de mii de km.
Trebuie verificat cu tester.
Sper ca te-am putut ajuta.
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
9 Decembrie 2012 08:58
voineoska a răspuns (pentru voineoska):
Atunci sa aiba grija de ea! dar ai si tu grija de ea ca sa nu intre mama ta in vreun stalp cu ea! laughing
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
9 Decembrie 2012 09:12
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Daa eu am zafira si e mai faina
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
9 Decembrie 2012 09:15
voineoska a răspuns (pentru AndreiOpel):
Imi dau seama! happy auzi ai niste poze cu masina ta sa imi dai link prin mesaj? vreau si eu sa vad masina ta! happy big grin
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
9 Decembrie 2012 09:17
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Ok dar sa nu te sperii
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
9 Decembrie 2012 09:18
voineoska a răspuns (pentru AndreiOpel):
Stai calm ca nu o sa ma sperii!
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
9 Decembrie 2012 09:21
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Http://www.motivemagazine.com/....../Interior/
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
9 Decembrie 2012 09:22
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
E cea cu piele neagra
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
voineoska voineoska
9 Decembrie 2012 09:23
voineoska a răspuns (pentru AndreiOpel):
Aoleu morr! :O
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
9 Decembrie 2012 09:29
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Ce
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
AndreiOpel AndreiOpel
9 Decembrie 2012 20:41
AndreiOpel explică (pentru voineoska):
Http://opel.anunturi-auto.4tuning.ro/......71125.html asta e pardon
AndreiOpel asculta >>>
Evalueaza / Raporteaza
Anunturi Google
Anvelope la Pret Redus
Anvelope Iarna-Vara orice tip Auto. Livrari Acasa in toata tara. Montaj www.anvelope-jante-auto.ro
Superoferta anvelope vara
Preturi promotionale, de criza! Livrare in toata tara. Stoc limitat www.ralsianvelope.ro
Anunturi auto gratuite
Anunturi auto, noi si second-hand in parteneriat - Targul Vitan www.vitan-auto.ro

vezi

| 123andrei a răspuns:

Ford fiesta hathback este manevrabila si e un model simpatic