| Aries a întrebat:

Salut tuturor am si eu o o problema cu un cielo.Acum pe vremea asta imi face mari figuri. O pornesc destul de greu, iar cand o pornesc, merg ce merg cu ea o oarecare distanta si moare motorul din senin ( la viteza mica sub 30 km/h), dupa care porneste foarte greu iar cand porneste o accelerez (acceleratia in blana) si nu trece de 2000 de ture, daca nu o accelerez moare motorul, moare si in conditiile in care o accelerez. Si pe gaz si pe benzina aceeasi situatie. Ce poate fi, aveti habar? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Andutu_5204 a răspuns:

Spuneti numai prostii omului.De la baterie nu este ganditi si voi logic masina porneste in momentul in care a pornit motorul numai are treaba cu bateria la fel si consumatorii.De la clapeta nu cred ca e pentru ca facea mereu asa ai zis ca nu trece dupa 2000 ture cand se opreste in mers.O idee ar fi filtrul de aer, si mai ales pe vremea asta rece...filtrul de aer fiind infundat, numai trage aer calumea din lipsa aer rezulta ardere imposibilia din ardere imposibili rezulta? motorul nu porneste / porneste greu nu se tureaza. Daca nu vrei sa te duci la service te duci si scoti filtrul de aer te duci la o vulcanizare sa til sufle si incerci dupa. Spor!

5 răspunsuri:
| ionut236 a răspuns:

Este vb de clapeta acceleratie, asta e problema mergi la un service dar incearca sa gasesti unul cat de cat dedicat daewoo ca altii isi prind urecile (adica schimba alceva)

| benny a răspuns:

Ai noroc ca mergi ceva cu ea, dar eu la cielo meu dau sa pornesc si nu se intampla nimic laughing e decedata pe vremea asta laughing. verifica bateria, pompa de benzina, fisele de la bujii.

| ponoranian a răspuns (pentru benny):

Salut schimba bateria sau spala rezervoru so fi bagat ceva

| Aries explică (pentru ponoranian):

Filtrul de aer poate fi? cand l-am verificat ultima data era plin de mizerie.Stima

| benny a răspuns (pentru ponoranian):

Pai cred ca mai mult ca sigur e bateria