| felfalus a întrebat:

Salutare.Am un VW Vento din 1993 și de câteva zile am o problema,și anume:când o pornesc,dacă nu apăs accelerația moare motorul. Dupa ce pornesc la drum mașina nu se mai accelerează, o scot pe liber și nici așa.Cand sunt in 2 merge întrerupt(ca și cum nu as mai avea benzina) când îi dau 3, nu pot trece de 2000 ture.Cand încerc să trec de 2000 ture accelerează in gol.Mentionez că umblu doar pe roșu cu ea. Oare pompa de benzina sa fie înfundată?

5 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Trebuie văzută admisia aer şi carburant şi în special sistemul relanti.

| felfalus explică (pentru tintareco):

Relanti-ul a fost schimbat recent

| tintareco a răspuns (pentru felfalus):

Mai poate fii şi aprinderea.

| felfalus explică (pentru tintareco):

Bujiile sunt noi

| tintareco a răspuns (pentru felfalus):

Ia jos capacul de delcou şi vezi dacă nu sa depus calamină pe cei patru poli, cărbunele din capac este pe un arc micuţ şi trebuie să joace, să mişte. Distribuitorul, pipa, să nu aibe lamela de distribuţie scurtată sau trunchiul crăpat.