| Georgy_Danny_1993 a întrebat:

Salut tuturor! am un golf 5 1. 9tdi din 2004 si am o problema destul de grava cu masina.ieri dimineata am fost plecat cu masina nu a avut nicio problema iar pe seara cand am vrut sa plec iar masina nu a mai vrut sa porneasca si s-a aprins martorul "volan rosu". motorul da sa porneasca si se opreste brusc dupa o secunda.iar daca pun contactul dupa 4-5 sec pornesc ventilatoarele la radiator.toate sigurantele sunt ok iar cureaua la accesorii tot ok este.va rog mult sa ma ajutati cu niste sfaturi! Multumesc

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Esti sigur ca motorul nu cumva chiar porneste si se opreste in secunda urmatoare?
Ca daca da, cam asa se intampla cand incerci sa pornesti masina cu o cheie far cip, astfel se activeaza immobilizatorul si-ti opreste motorul in secunda urmatoare, deci daca ai mai multe chei, incearca si cu celelalte.
In cazul in care problema persista ar trebui sa pui un tester sa vezi ce eroare e stocata.
In rest "volan rosu" nu exista, data urmatoare mai bine faci o poza sau cauti pe internet o poza cu acel martor si o postezi aici sa stim si noi exact despre ce martor e vorba ca asa putem da doar cu presupusul.