| smin a întrebat:

Salutare, dețin un golf 5 1. 9tdi azi în timp ce conduceam spre casa s-a aprins martorul de bujii cel în forma de spirala și lumina intermitent, totul bine pana ajung în parcare și moare motorul în mers am încercat sa pornesc motorul dar nici un rezultat. Ce ar putea sa aibă?

3 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Bujii incandescente / Releu bujii arse. In general cand mai e doar o bujie functionala, merge motorul, cand nu mai e nici una sau se duce releul, intra in protectie.

| Heavenonearth a răspuns:

Rosu sau galben? Daca e rosu, ai distrus motorul. Daca e galben, fa-i o diagnoza la fata locului.

| 4ndr33y a răspuns (pentru Heavenonearth):

Cum ai dedus tu dintr-un martor ca a distrus motorul? Sperii omul degeaba.