| LDDy a întrebat:

Ce carti imi recomandati pentru promovarea examenului teoretic categoria B? (Cartea doar cu legislatie, nu neaparat cu teste.)
De ce? big grin

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Cartea rosie (marius stanculescu)cu o dacia duster pe coperta, costa 20 lei, si este completa, explicatiile sunt excelente, de acolo am invatat eu.
dar va trebui sa faci si cateva teste pe drpciv.ro,iti faci cont rapid si dai simulare, sau pe e-drpciv, pentru ca acolo ai si raspunsurile.

| LDDy explică (pentru valentingb):

Eu fac cursuri de legislatie si profu` ne-a spus, citezbig grin " Daca vreti sa picati examenul teoretic, faceti dupa drpciv.ro, da, 95%, picati!"
Si nici nu am mai deschis pagina. Incepusem sa fac din mediul de invatare dar..am lasat-o balta. straight face

| mgtow a răspuns (pentru LDDy):

E minciuna - daca faci pe drpciv inveti bine pentru examen fiindca sunt intrebarile care intra cand te examinezi la pc. De carte ti-a zis sa o iei ca sa castige un ban in plus sau pentru scoala ca dupa aia le iese si lor ceva din aia.

| LDDy explică (pentru mgtow):

Cati ani ai, daca nu te superi.thinking
( faza e ca nu ne-a spus nimic de cumparat, nu a zis nimic de nicio carte.) ca sa pot crede ca isi fac reclama la scoala.

| mgtow a răspuns (pentru LDDy):

21 de ce?

| LDDy explică (pentru mgtow):

Aaa, esti mic, tinere!
Vazusem intrebarea ta..si ma gandeam ca ai vreo 40thinking big grin

| mgtow a răspuns (pentru LDDy):

Care din ele? Daca e referitor la treaba cu femeile sa stii ca am trecut prin multe si am vazut destule de aia am renuntat sa mai sper ca imi va fi bine cu una in viitor, mai bine singur si cateodata cu suferinta decat sa am necazuri mai mari + ca voi ajunge sofer pe camion si asta e meserie de burlac mi se potriveste numai bine.

| LDDy explică (pentru mgtow):

Aoleu! Ai abia 21 de ani, de acum iti incepi viata, nu te mai grabi atat.
Oricum, meseria asta te cam impiedica sa iti intemeiezi o familie. fiind plecat mai tot timpul. Tu alegi drumul care-l vei urma. :-)
Si fii foarte atent la condus, soferii de tir nu sunt vazuti chiar bine. thinking

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cea de la scoala de soferi e buna - ti-o cumperi si gata nu ai treaba daca stii sa inveti bine.

| LDDy explică (pentru mgtow):

Okey, mersi :*

| mgtow a răspuns:

Dar eu nu imi risc viata cu prostituatele, imi iau ce e bun pentru mine.

| LDDy explică (pentru mgtow):

Pai nu insa nici nu vad de ce te grabesti sa iti "aranjezi" viitorul la anii astia.

| mgtow a răspuns (pentru LDDy):

Dvs. daca va uitati in jur si vedeti cate fete de 10 ani se duc la pat, cati copii needucati exista pe lumea asta, prostia omeneasca a evoluat atat de mult incat nu mai stii in cine iti depozitezi increderea iar eu am ales drumul singuratatii pentru ca nu mai stau dupa curul nimanui si ma bucur ca am macar parintii in viata. Cu cat mai batran voi fi cu atat mai rau se prosteste lumea, in ziua de azi rostul vietii e sa fi om bun macar aia e baza.

| LDDy explică (pentru mgtow):

Nu-mi vorbi cu dvs laughing
E adevarat ce spui insa nu crezi ca e prea devreme pentru asemenea decizii?
Tu ar trebui sa `intorci capul` doar la ceea ce te intereseaza, atat.
Lumea este si va fi intr-o schimbare continua, in rau, evident, si cu atat mai mult ar trebui sa iti canalizezi deciziile tocmai sa fii pregatit pentru orice si sa iti fie tie bine.
Dar nu fi asa dur cu tine, chiar daca viata ti-a aratat multe.Esti inca.mic happy

| valentingb a răspuns (pentru LDDy):

Si eu voi fi sofer de camion, mai am de luat atestatul, mare dreptate are omul asta.Iar eu sunt mai mic...
Niciodata nu e prea devreme pentru astfel de decizii. Oricum, daca singuratatea e prea mare, putem oricand sa alegem traseele interne, sa mai dormim si pe-acasa.

| LDDy explică (pentru valentingb):

Asa hotarati sunteti sa lasati viata "in 2 " deoparte si sa incepeti singuri sa va descurcati..Acum e ca acum, dar mai tarziu cu siguranta o sa va fie greu. happy

| valentingb a răspuns (pentru LDDy):

Este greu si acum,stai linistita.Dar nu traim intr-o lume plina de posibilitati, si decat sa fac o viata ceva care nu imi place, prefer sa fac, o perioada, ceva la care ma pricep.
E o meserie in care poti sa avansezi, poti lucra de la birou, planifici rute...

| LDDy explică (pentru valentingb):

Mult succes si sanatate iti doresc happy

| valentingb a răspuns (pentru LDDy):

Iti doresc sa iei carnetul din prima.
Invata pentru sala, iar la oras fii relaxata. Daca esti stresata nu te poti concentra.Succes

| LDDy explică (pentru valentingb):

Sper sa fie totul bine.Pup!