| 4games a întrebat:

Salut tuturor. Recent m-am plimbat cu niste prieteni cu masina, si eu stateam pe bancheta din spate, liniar cu soferul. Mi-am pus telefonul pe bancheta, in dreapta mea (deci in spatele 'copilotului'), iar intr-un moment dat soferul a pus o frana brusca. In acel instant, telefonul a picat de pe scaun si a intrat in aerisirea de la clima de sub scaunul copilotului, precum se poate observa in imaginile urmatoare.
http://imgur.com/a/Czsmn
Intrebarea este cum as putea sa-l scot? Personal, m-am gandit sa duc masina la dezmembrari, si in schimbul unui pret sa dezasambleze acea parte pana la posibilitatea extragerii telefonului. Voi ce parere aveti? Sau ce alternative imi propuneti? Orice informatie e de folos!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti-a explicat colegul varianta demontatului; recomand si eu service, nu dezmembrari.
Insa: roaga soferul sa incerce sa mearga cu spatele cu ceva viteza, apoi sa franeze brusc, poate merge figura si 'apare' telefonul.
Oricum, ciudata intamplare, poti spune ca ai avut ghinion...

| 4games explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Salutari! Am incercat si aceasta varianta, ba chiar am urcat pe o rampa inclinata si am lasat masina sa 'curga' la vale si am accelerat subit, dar totusi nimic. Cel mai probabil voi incerca la service. Multumesc.

| OldSoul a răspuns:

Scoate acele plasticuri (laterale) ca mai apoi fereste mocheta, acea tubulatura ar trebui sa o poti scoate prin fata, din cate stiu eu se poate demonta relativ usor find imbinata cu alta piesa.
Incearca sa feresti mocheta, daca nu reusesti intr-adevar va trebui sa mergi la service.
Sau, poti confectiona singur 2 cleme, din ceva sarma mai tare pe care sa le bagi in tubulatura si sa il tragi afara, sau daca ai pozitie poti incerca cu o ventuza cumva, asta daca e cu displayul in partea de sus.

| 4games explică (pentru OldSoul):

Multumesc, probabil ca maine voi incerca la service. Hai noroc!