| Chileanu_Ionel_1989 a întrebat:

Salut tututror. am si eu o intrebare referitoare la amenzile de circulatie. mai trebuie sa merg undeva cu procesul verbal si cu aceea chitanta de plata a amenzii? multumesc mult

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ar trebui sa trimiti o copie la sectia de politie din localitatea judetul unde ai fost amendat. eu am patit treaba. am fost amendat in alt judet, am platit amenda acolo si surpriza... peste 9 luni mi a venit o instiintare sa platesc amenda. a trebuie sa ma duc in judet la mine cu copia dupa chitanta, la finante, sa demonstrez ca amenda e platita.

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Daca ai platit amenda e ok nu mai ai de facut niciun drum. daca nu o platesti se va regasi la plata impozitului.

| Chileanu_Ionel_1989 explică (pentru romaniaTEiubesc):

Am inteles multumesc mult. o seara placuta!