| Komarov a întrebat:

Salut, TPU, de curand am primit o amenda, pentru consum de bauturi alcohoolice in spatii publice, ne distram pe urma unei zile de nastere a unui prieten, am fost dusi la sectie si ni s-a executat un proces verbal, ni s-a comunicat sa ne ducem la un oficiu postal sa platim amenda, si sa revenim cu chitanta la sectie. Asta e metoda de plata a amenzii? In mod general unde se platesc amenzile? Dau funda pentru cel mai coerent raspuns

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenzile se pot plati la posta, CEC Bank sau Trezorerie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se platesc la sectiile financiare ale primariei

| Alin1415 a răspuns:

Nu frate. Amenzile se platesc la primarie cu procesul verbal scris de ei. In 48/h jumatatea sau peste 48 suma intreaga. Sper ca te am ajutat.