| Boboc_Alexa_1997 a întrebat:

Buna am intrebare eu stiam ca amenzile de la rat daca faci procesul verbal nu vin acasa si azi ma trezesc ca au venit amenzile de ce?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate amenzile vin acasa daca ti-au fost luate datele din buletin. Ce ai auzit tu ai auzit prost.
Daca plateai pe loc, nu iti mai venea acasa.
Te bate mami ca ai cheltuit banii pe altceva decat pe bilet?

| Violleta2022 a răspuns:

Toate amenzile vin acasa!
Procesul verbal s-a facut pentru ca ai incalcat legea, iar acum a venit pedeapsa, prin amenda.
Sa vezi cum de dubleaza amenda, daca nu o achiti in 48 de ore.

| sierra1 a răspuns:

"au venit amenzile de ce?"
așa vin ele dacă nu sunt achitate pe loc

-- sărbători frumoase --
-----------------------------

| Andreeush a răspuns:

Pai daca nu sunt achitate la timp normal ca iti vin amenzile acasa.

| HadesSs a răspuns:

Din contra, daca nu faceai si plateai pe loc amenda nu veneau, asa normal ca au venit, pe domiciliul din buletin happy