| Nicusor18 a întrebat:

Salut!
Un parc auto care poate da in rate dupa cel putin 3 luni de angajare?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sa dea in rate?
O masina, un tir, un camion, o remorca?

In general ratele se fac dupa 12 luni de la angajare si numai daca ai contract permanent de munca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Parcurile auto nu dau rate, cu institutiile bancare.

poti lua un credit si cu 3 luni de munca dar cu conditia sa fi avut vechime la alt loc de munca inainte.

| Kamiyashiro a răspuns:

Da posibil la orice job din România cu condiția ca contractul de muncă să fie încheiat pe perioadă nedeterminată; dacă e muncă sezonieră pentru o perioadă scurtă vei fi refuzat de la rate.