| matrix100 a întrebat:

Dupa cate luni de la angajare se poate lua concediu de odihna? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Codul muncii nu stabileste un asemenea termen, se prevede doar ca acest concediu se efectueaza in fiecare an.
Termenul ramane la intelegea partilor CIM, respectiv angajatorul si salariatul.

3 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Conform codului Muncii, dupa 11 luni. Dar daca ai venit prin transfer se poate la intelegere si mai devreme.La patron poti negocia, daca-l convingi.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Poti sa-ti iei concediu si dupa prima luna de munca, ai dreptul legal la o zi si jumatate de concediu platit in fiecare luna.

| IngridBeatrice a răspuns:

Bună,

Teoretic, ai dreptul la concediu de odihna imediat dupa prima luna lucrata, practic, depinde de ceea ce discuți cu angajatorul. Pe mine m-a ajutat acest articol sa aflu mai multe detalii: https://cariera.ejobs.ro/concediu-de-odihna