| Thecopus95 a întrebat:

Salut, un passat b6 2.0 tdi bmp nu trage aproape deloc pana la 2500 turații, de acolo foarte slab și are un consum exagerat de combustibil... care sa fie problema?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Motor obosit, probabil foarte uzat...
Mergi la un mecanic bun, sa o verifice.

| Crackman a răspuns:

Dacă ii diesel vezi ceva sa nu fie la turbina / filtrul de particule
Ai injectoarele murdare( se vede fumul negru )
Problema pe partea de înaltă presiune ( exista fisuri sau scurgeri ) risc de foc
Cam la asta m-ass uita dar poți mereu sa mergi pentru o diagnoza totuși nu te lasă păcălit de toate prostiile lor