| anonim_4396 a întrebat:

Un top cu masini avand cutie automata bune dar mai noi, ieftine si rezistente si un consum mic?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Golf. Dsg

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Vrei prea multe, cutii automate bune adica performante, masini noi ieftine si bune cu consum mic!
In primul rand trebuie sa stii ca orice masina noua cu cutie automata este mai scumpa decat una cu cutie manuala, apoi consum mai mic ar insemna o masina diesel, un diesel cu cutie automata este mai scump decat o benzinara cu cutie manuala diferenta poate fi de 2000-3000-5000 de euro depinde de marca si echipare.
Si atentie pentru cioflingarii care se trezesc vorbind de parca am facut armata impreuna, urmariti subiectul si tema atorului AICI VORBIM DE MASINI NOI.
Nu exista un top draga denys, cele mai accesibile cutii automate bune sunt DSG-rile de pe grupul VAG si masinile lor sunt scumpe de noi, nu te astepta sa iei o masina cu 10.000 de euro cu ceea ce vrei pe ea!
Ca sa sa afli un pret trebuie sa ne spui ce caroserie prefer, ce marca /marci si ce tip de combustibil, dupa aia te putem sfatui.
Am zis DSG ca sa nu faci prostia sa cauti vreo japoneza de asta traznita cu cutie CVT sau mai stiu ce inginerii idioate ale acestui secol.

ps: acum am observat ca ai zis de masini mai noi NU MASINI NOI, sa stii ca e o loterie si eu nu as cumpara o masina second hand cu cutie automata pentru ca daca are un defect ascuns si nu il poti depista decat in timp, te va costa aproape cat masina cutia, stiu cazuri sa nu uitam o cutie automata este mult mai complexa decat cutia manuala, in plus ai softuri,convertizor de cuplu, cutia in sine, o multime de piese in plus fara de manuala.