| Theseus a întrebat:

Există mașini cu cutie automată, dar pe benzina?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Hehe, tu abia acum ai aflat? pai cutia e una si motorul in sine e alta, exista cutie automata si pe benzina si pe diesel, chiar si pe motor rotativ merge cutie automata.
Dar mai trebuie sa afli ceva si anume ce tip de cutie sa fie pe benzinara...ca si cutiile acestea-s de mai multe feluri de ex. VAG are DSG, porche are cea mai buna din cate stiu se numeste PDK, subaru are cutia sa si asa mai departe.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu ar fi?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Doooh! Unde scrie ca e musai sa fie diesel ca sa aiba automata?

| Frank51 a răspuns:

Nu, in nici-un caz. Trebuie sa fie neaparat diesel.

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Cine te-a mintit? ai permis daca da atunci mai studiaza.
NU are nicio treaba combustibilul si felul motorului poate sa fie si electrica si pe kerosen, pot sapun cutie automata la o masina care sa mearga doar pe Etanol... oameni buni mai cititi sau mai vedeti pe la altii.

| Frank51 a răspuns (pentru Simpatic):

Daca m-ai fi cunoscut, ai fi stiut ca sunt ironic.

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Ok

| Antopuff a răspuns:

Daca ai bani exista ce vrei tu laughing