| andreyy96 a întrebat:

Un vecin are um bmw 520i e39 si de ceva vreme nu-i mai porneste. A venit cu masina acasa, a lasat muzica pornit si i s-a descarcat bateria. A pus un robot de pornire si nu a mai invartit deloc. Bordul porneste, nu-i afiseaza nicio eroare, merg geamurile, aerul, casetofonu`, doar ca nu invarte. A incercat sa o porneasca tractata, tot degeaba. Aveti ideea ce ar putea fi sau trebuie pus tester-ul?

3 răspunsuri:
| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a răspuns:

Sa incepem cu inceputul. Poate fi contactul de vina de multe ori bordul porneste dar cand invarti cheia sa pornesti masina nu porneste; o alta problema mai grava poate fi eloctromotorul (de la un timp carbunii se rod si nu mai ating unde trebuie) CEL mai bine e sa pui tester-ul.SA stii ca nu eu am raspuns la intrebare ci tata.Verifica mai intai contactul.

| andreyy96 explică (pentru Mihaila_Bogdan-Iulian_1997):

Din cate stiu, atunci cand nu-i contactul bun nu mai merg nici geamurile, nimic. Daca era electromotorul ar fi trebuit sa porneasca trasa, am incercat sa o pornim trasa, fiind legata de un tractor, eu ma gandeam la cheie sau sigurante. Oricum iti multumesc pentru raspuns!

| biker124 a răspuns:

Cel mai bine sa puna tester-ul pe ea