| sebypetrescu921 a întrebat:

Salut,urmeaza sa imi achizitionez prima masina si nu prea stiu de unde sa incep, mai mult de 4000-5000 euro nu pot sa dau, am auzit ca se poate achizitiona o masina prin rate lunare de la dealeri auto.
Poate cineva sa-mi dea exemple de site-uri de prin Bucuresti? sau cineva care a cumparat de la ei.
Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigur ca vrei sa-ti iei masina, in situatia in care tu ai miopie extrem de mare de -10?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Incearca la Tiriac Auto si la reprezentante.
Nu recomand parcuri auto mici, aia sunt tot samsari dubiosi. Masinile lor sunt cu kilometraj foarte mare (modificat), si/sau trecute prin accidente grave si reparate (aici n-ar fi o problema, daca s-a lucrat corect).
In plus, majoritatea fac evaziune fiscala, vand masinile fara TVA, si te poti trezi chemat de ANAF sa platesti TVA ulterior.
https://www.tiriacauto.ro/......uto-rulate

| readytofly a răspuns:

Salut, daca vrei sa iei masina in rate mai bine nu iti lua. Cauta un loc mai bun de munca, strange niste bani, ia cu cash. Ratele nu sunt ideale in criza aceasta financiara.