| Superman1243 a întrebat:

Salut, voi ce ati alege dintre urmatoarele masini:
Mazda 6(model 2008) diesel sau benzina?
Audi a4(intre 2005-2008) diesel sau benzina?
VW PASSAT(2005-2008) diesel sau benzina?
BMW SERIA 3(2008) diesel sau benzina?
BMW SERIA 5(2005-2008) diesel sau benzina?
BUGET INTRE 4.000-5.000 EURO
As vrea o parere un top al acestor masini care este cea mai de calitate si care este cea mai stricacioasa, care s-ar merita sa o cumpar si de ce?(motorul sa nu fie mai mare de 2.0)
Si inca un top al acestor masini dar aici sa ne referim strict la desing-ul lor.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mazda, la pretul ala probabil e singura pe care o gasesti sub 250.000 km

| Mihai1810 a răspuns:

BMW din 2008 la 5000 euro= CAZAN pe 4 roti. Un BMW ca ala are cel putin 400k km si cand o cumperi mai bagi inca 2000 de euro in ea sa o faci sa mearga.
Audi daca vrei ia-ti 1. 9tdi motorul de 2. 0tdi a avut multe probleme iar cel pe benzina 2. 0tfsi consuma foarte mult si mananca ulei.
Vw e cam acelasi lucru cu Audi
Mazda e cea mai fiabila dintre toate enumerate de tine, daca vrei o japoneza ia-ti pe benzina motoarele pe motorina nu sunt asa fiabile.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Maria sau BMW seria 5.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Mazda sau BMW seria 5.