| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Vreau cateva modele de masini pentru incepator, buget maxim 8000€ (vreau doar model, nu sa imi spuneti ca masina de incepator ar trebui maxim 2000/3000)

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Hmmmmm. ce ii drept as zice si partea cu 3000 euro dar tu nu vrei asta laughing. Pai daca vrei benzina as lua un Megane 3 1.6 MPI, Kia ceed/Hyundai i30 1.6 GDI. Cam toate firmele au motoare turbo dar in bugetul tau nu prea stiu sa fie unul care e fiabil. Daca vrei diesel as merge tot pe Megane 1.5/1.6 DCI, hyundai/Kia unde as adauga cam orice masina din grupul VAG cu motorul 2.0 TDI 140cp euro 5. Deci ceva MPI din clasa medie pentru benzina si la diesel ai putea merge si pe ceva mai mare cum e un Passat berlina, Audi A4 dar nu as recomanda asta la un incepator. Bafta!