| andreimpwr a întrebat:

Vreau o părere concretă din partea cunoscătorilor/deținătorilor.
De ceva timp mă cam gândesc sa-mi achizitionez un Bmw e34 520/525, as vrea sa fie varianta full, trapa si toate optiunile posibile pe acest model. Mă gândesc să caut un exemplar cat mai intretinut, fara probleme, rugina sau alte chestii. Spun asta deoarece il vreau pentru folosirea de zi cu zi, ca mai apoi daca e ceea ce trebuie si chiar imi place masina, sa o transform intr-un proict la care visez de mic copil. Întrebarea mea ar fi! Este un model defectuos? O sa am probleme mereu cu motorul, stricaciuni sau alte chestii?! Ca fiabilitate e ceea ce trebuie, merita si este o masina in care merita sa bagi bani sa o aduci pe linia de plutire si sa o folosesti ca masina de zi cu zi?!
Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o masina de 23+ ani, normal ca o sa ai probleme

| andreimpwr explică (pentru suntserios):

Probleme poți întâmpina și la o mașina ceva mai noua, peste 2010. In orice mașina la mâna a doua, trebuie sa bagi bani când o cumperi. Tocmai asta vreau eu sa fac, sa investesc ceva bani in ea, sa o pot folosi ca o mașina normala chiar dacă are 23 de ani. Plus de asta nici nu vreau sa ma gândesc la alta mașina, e34 seria 5 mi se pare ceva prea frumos, design-ul mașinii este bestial, mai ales dacă o pui putin la punct, din punctul meu de vedere arată mult mai bine ca multe mașini din zilele noastre. Eu vreau doar sa stiu dacă merita sau nu.

| suntserios a răspuns (pentru andreimpwr):

Plus de asta nici nu vreau sa ma gândesc la alta mașina

Si atunci care mai e scopul intrebarii?

| andreimpwr explică (pentru suntserios):

Cu răspunsurile voastre, normal ca momentan nu ma gândesc la alta mașina laughing

| suntserios a răspuns (pentru andreimpwr):

Pai la ce raspunsuri te asteptai? Sa iti zicem ca e cea nai tare masina ever?
Daca esti pasionat asa tare de ea, o cumperi, investești de 10 ori cat ai dat pe masina sa o faci cat de cat functionala si nu mai intrebi pe altii.

| andreimpwr explică (pentru suntserios):

Omule, eu am cerut părerea cunoscătorilor, n-ai ce face decât sa te contrazici cu lumea aici? Du-te și vezi-ti de treaba

| anonimg a răspuns:

Într-un BMW nu ești în siguranță. BMW-ul este o mașină mortuară cu tracțiunea pe spate; și când îi pierzi controlul nu o mai poți redresa decât dacă ești șofer profesionist și cu experiență.

| andreimpwr explică (pentru anonimg):

laughing) mă prietenu meu, dacă ești inconștient poți muri in orice mașina chiar și-n suv-urile din 2019 cu toate sistemele de protecție posibile. Nu o iau sa fac drag racing cu ea, nici drifturi laughing

| anonimg a răspuns (pentru andreimpwr):

Dacă nu faci tu cu ea ce ai spus mai sus, o să facă ea cu tine -vrei nu vrei. ^_^. Mai ales când dai de piatră, mâzgă sau zăpadă.

| danbnz a răspuns:

Mai bine pui intrebarea pe forumul pasionatilor de BMW:
http://www.bmwclub.ro/forums/