| Muzica_Tony_1979 a întrebat:

Salut, vreau sa achizitionez un ATV 124cm3, 15 cp se poate conduce fara permis.
Il pot conduce pe drumurile circulate sau doar Offroad?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici un autovehicul nu se poate conduce legal pe drumurile publice, fara permis de conducere de categorie corespunzatoare. Pentru acel ATV este nevoie de permis de categoria B1, se poate obtine de la 16 ani, dupa ce faci o scoala de conducere si reusesti la probele teoretica si practica.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun vehicul cu motor nu se poate conduce fara permis pe drumurile publice

| Muzica_Tony_1979 explică (pentru suntserios):

Mersi

| Muzica_Tony_1979 explică (pentru Ioandelasal):

Dar asa 200 de m merge
#raspunscastigator