| Aln08998 a întrebat:

Salut am permis categoria B, ceea ce vreau sa știu pot conduce un ATV pe drumurile publice? Dacă da, ma interesează pana la ce capacitate cilindrica?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu categoria B poti conduce orice ATV, respectiv si cele care se incadreaza la categoriile AM si B1.

| Simpatic a răspuns:

Recomand sa citesti articolul acesta https://www.motoboom.ro/ce-permis-iti-trebuie-pentru-ATV

cu mentiunea pentru cine nu stie ca, categoria B a permisului cuprinde/inglobeaza automat si categoriile B1 si AM! cu alte cuvinte cine are permis B are prin natura sa si AM si B1