| kEnT09 a întrebat:

Vreau sa cumpăr o mașina de la un show-room din Olanda, am vorbit la telefon cu cei de acolo și mi-au spus că la prețul afișat pe internet se mai adaugă o "taxa de lux" iar pentru a scăpa de aceasta taxă trebuie sa îmi scot numere Zoll din Germania. A mai auzit cineva așa ceva? Este posibil sa merg sa cumpăr mașina din Olanda și să îi scot numere Zoll din Germania? Niște sfaturi mi-ar fi de folos. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine o cauti in Germania, Olanda are masini scumpe. Sau reprezentanta romaneasca tio aduce din toata europa si cu pret mai mic daca e

| Wr3nch a răspuns:

Scoti numere zoll din Germania si dupa belesti banana ca is valabile doar pe teritoriul german. Vrei sa conduci masina pana in Romania? Pai ghinion, ca e ilegallaughing Trebuie sa dai bani sa o aduci pe platforma.

| suntserios a răspuns (pentru Wr3nch):

Realizezi ca numerele de zoll au fix rolul de a putea scoate masina din Germania si a tranzita cu ea Europa nu?

| Wr3nch a răspuns (pentru suntserios):

Recunosc, a fost greseala mealaughing Am citit de cele galbene, care se sau daca nu ai echivalentul lor de ITP.