| MaxiEcho a întrebat:

Salutare! Daca cumpar o masina din Germania si nu vreau sa scot numere zoll de tranzit, vreau sa o aduc pe platforma! Care e procedura la acte? De exemplu: ii dau banii vanzatorului, el imi da actele, brieful mare, mic, dovada TUV, contractul de vanzare! Intrebarea este daca o pot urca direct pe platforma sau mai trebuie sa merg pe la kfz-zulassungsstelle? ca in brieful mare, mic ramane numele vanzatorului din Germania!

Răspuns Câştigător
| Bogdan0783 a răspuns:

Nu trebuie. Brief mare, brief mic, act vanzare cumparare. La inmatriculare aici o sa-ti ceara si dovada transportului Germania-Romania si proces verbal de predare-primire de la firma de transport

1 răspuns:
| Bogdan0783 a răspuns:

Si am uitat de TUV