| Sebastian222 a întrebat:

Bună seara TPU, am cumpărat o mașină de la un băiat care a adus-o din Germania, mai exact un Peugeot 206.
Mai degrabă am făcut un schimb și i-am mai dat ceva diferență.
Peugeot-ul are primul rând de numere scos pe numele lui, al doilea trebuie să îl scot eu.
Am făcut un contract de schimb scris de mână, pentru că nu a mai fost deschis nimic la ora aia.
Întrebarea mea este dacă mai trebuie să plătesc taxa de primă înmatriculare?
Am auzit că s-a scos, taxa fiind de 270 de euro.
Ce acte am nevoie pentru al doile set de numere roșii? Am nevoie și de contractul acela de schimb?
Mulțumesc și ofer fundă.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Eh, o sa ai nevoie de contract de vanzare cumparare, nu stiu daca exista contract de "schimb" si desigur, fiscalul lui, deci o sa fie nevoie sa va mai intalniti odata.