| johnynho a întrebat:

Vreau sa cumpăr o mașină dintr-o localitate situată la vreo 800 km de mine, dar vreau sa o trec pe numele tatălui meu, insa nu vreau sa il pun pe drumuri. Ma gândeam sa ma duc eu sa o cumpăr, sa fac actele pe numele meu si ulterior sa fac contract de vânzare cumpărare cu tata, pentru ca asigurarea e mai ieftină! Daca o cumpăr eu, trebuie să o trec la primărie si apoi sa scot? Dati-mi un sfat sa nu ma incurc prea mult cu actele

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci frumos o procura la notar si faci actele direct pe numele lui

| sierra1 a răspuns:

Las-o pe taică-tău și o conduci tu, e ok așa