| Bikerul a întrebat:

Salut,am 14 ani si vreau sa cumpar un motocross de 125cc. Vreau sa ma invat a conduce motociclete.Se v-a lua poitia de mine daca merg cu motocicleta pe campurile si pe dealurile de la tara?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, cat timp nu conduci pe drumuri publice, si conduci pe drumuri de pamant, campuri politia nu iti va face nimic, eu sincer ti-as recomanda de inceput un scuter, dar si cu scuterul tot pe camp sa te dai, e cam periculos sa fii la inceput si sa cumperi cross direct

| Bikerul explică (pentru DaniTDCI):

Te referi daca nu ma vede politia? daca ma vede nu imi va face nimic?

| DaniTDCI a răspuns (pentru Bikerul):

Si daca te vede politia pe camp si drumuri de pamant nu iti va face nimic de oarece acelea nu sunt drumuri publice, nu au ce iti face, succes

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara permis de conducere de categorie A1 (acesta este necesar si se poate obtine doar de la 16 ani) nu poti conduce legal doar pe drumuri publice. In rest poti conduce oriunde, bineinles sa nu intri in conflict cu proprietarii terenurilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu esti pe un drum public nu iti zice nimeni nimic. Vezi cum ajugi pana la campul ala totusi

| celdeaici a răspuns:

Stiind ca tu ai doar 14 ani, condusul unui motocross este o infractiune oriunde ai fi

| suntserios a răspuns (pentru celdeaici):

De ce ar fi o infractiune daca nu e vorba de drum public?