| DanielMuresan123 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar un moped si ca sa nu par ca nu stiu nimic de el, ce intrebari sa i pun?
In cati timpi e, daca porneste de la pedala
Carburatoru e x, bujiile y?
Va rog
Cat mai multe si mai explicate

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cum adic ce intrebari sa pui?
Tu trebuie sa il verifici, daca pui intrebari in mod normal iti va spune ceea ce vrei tu sa auzi.
Verifical de unul singur, incearca sa il pornesti la pedala, incearca la automat, daca se scuza ca nu merge din diferite motive fii sigur ca e mai mult de atat, verifica luminile semnalizarile, franele, demaraju, daca prinde viteza, cum se tureaza, daca scoate fum sau ulei pe toba...