| Andronache58754 a întrebat:

Vreau sa dau atestate pentru toate categoriile de marfa la camioane. Cum se desfășoară? Am inteles ca sunt pentru mărfuri/colete, pentru agabaritice, materiale periculoase etc. Vreau sa dau pentru toate atestatele posibile la camioane. Cum se desfășoară probele. Sunt 100 de intrebari pentru fiecare atestat sau cum. Funda si respect pentru cei care imi ofera detalii.

Răspuns Câştigător
| Costacheiulian074 a răspuns:

Da trebuie să înveți câte 400 de intrebari pentru fiecare atestat. România sta foarte prost la categoria atestate pentru conducatori auto. Înveți mult si fara rost la fel ca si in sistemul educației. Suntem la pământ. sfatul meu, pleaca cat mai repede din tara

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inebunesti daca le faci pe toate. Da necesarul ca nu le poti folosi in acelasi timp pe toate. Dai condus scris si proba de calculator

| Ionicaalexandru6e983 a răspuns:

Da. E mult de invatat si e fara rost. Sistemul e mult in urma si e gandit prost. Degeaba pui omul sa învețe daca examenul psihologic e aproape nul si ajung soferi cu experienta sa intre ei cu cisterna in plin din cauza depresiei. Ce sa spun, incearca sa dai in Germania sau Italia ca in Romania e fara rost. Ne meritam soarta.

| Irinel79875 a răspuns:

Uite aici un site bun www.arr-atestate.ro. E mult de invata si daca chiar vrei sa dai de toate sfatul meu e sa pleci pe comunitate ca in țară nu merită. Suntem un popor care nu vrea sa evolueze si statul ne mănâncă din ce in ce mai mult. Pe partea de arr, adr suntem praf, multe reguli si teoria nu se aseamănă cu realitatea. Reguli făcute de oameni care trăiesc în trecut. Păcat. Iti urez succes

| Andronache58754 explică:

Va dati seama ca o sa plec pe comunitate. Dar deocamdată sunt ținut în țară ca nu am posibilități de a da in afara atentatele. Sunt "condamnat" sa stau in țară. Vreau sa plec in afara cat mai repede posibil fara a ma mai uita înapoi. E sărăcie lucie la noi. Vestul sălbatic...pacat