| Srb_Sasa_1995 a întrebat:

Buna seara TPU! Joi m-am inscris la atestatele pentru marfa (CPI) si ADR colete si cisterna sambata am examenul. Imi puteti spune va rog aceste 3 atestate se dau toate in aceeasi zi? Cei de la scoala nu prea m-au lamurit si cat este de greu am inteles ca mai nou sunt camere de filmat cu sunet etc.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Depinde de organizare si de cum au chef aia de la RAR. Nu ai motive de teama, ia cam toata lumea. Eu cand am dat chiar am cam mirosit ca au fost aranjate calculatoarele sa nu se pice. Adevaratul examen e la munca, atunci ce gresesti scoti din buzunar asa ca ii doare cam in cwr pe ei daca ai invatat sau nu. Dar repet depinde de loc.

| Srb_Sasa_1995 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multumesc si la proba scrisa, cam care ar fi ideea? E greu?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Srb_Sasa_1995):

Eu am dat persoane si marfa in 2011 pe calculator, nu stiu ce e de scris. Poate la incepatori sau ceva era scris o parte, nu mai retin. Depinde de scoala cum se au cu aia din ARR dar au interes sa treaca toti. Numai daca esti prea prostanac sau te vede ca chiar nu ai vrut sa inveti nimic. Bafta!

| LuFacs a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

De unde sunteti si cand ati dat?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LuFacs):

Ultima data in 2011 calatori si marfa. Nu am mai scos ca nu mai lucrez in domeniu.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Iasi