| Alexdapatabus a întrebat:

Vreau sa dau in ianuarie de permis, categoria B si am o nelamurire. Eu locuiesc intr-un oras din judetul Bacau dar cum invat in Iasi nu am timpul necesar sa fac scoala in orasul meu. Intrebare: Pot face scoala intr-un alt oras dintr-un alt judet? Am nevoie de viza de flotant? Daca da, cum as putea sa o obtin?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala o faci unde vrei, examenul trebuie sa il dai in judetul in care ai domiciliu in acte sa in care ai viza de flotant

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Daca pe buletin adresa ti-e pe judetul bacau doar acolo poti da! Daca vrei sa dai in alt judet DA ai nevoie de viza flotant. E diferit de la judet la judet. Degeaba iti scriu eu ce ai nevoie mai bine citesti aici pe site-ul asta. puteai cauta si tu pe google acte pentru viza flotant si aflai mai repede decat sa astepti aici raspuns.
Uite aici
http://legestart.ro/......-o-obtine/
Bafta.

| mgtow a răspuns:

Flotantu til face proprietarul unde stai in chirie, vine cu tine la primarie sa te ia in spatiu la el in locuinta si iti pune pe spatele buletinului adresa lui