Întrebare recomandată | ericka9 a întrebat:

Vreau sa trimit un colet cu ramburs din alt oras, nu din orasul in care locuiesc. Credeti ca voi putea ridica banii? Sau imi trebuie neaparat acea viza de flotant? Mersi anticipat!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poţi să ridici de la adresa pe care ai indicat-o cu cartea de indentitate

| Flaviucu a răspuns:

Poti ridica banii fara probleme

| MrSoapte a răspuns:

Nu conteaza daca ai viza de flotant, sau nu! Daca optezi sa ridici banii cash, banii se vor duce la oficiul postal de care apartii cu adresa din buletin! Daca ai viza de flotant, banii ii ridici de la oficiul postal, de care apartii cu domiciliul de flotant! Totusi, mai bine treci un nr de cont si, posta livreaza banii direct in cont! Succes!

| The1smartiest a răspuns:

Pentru siguranta si rapiditate iti recomand ca sa precizezi banii sa fie pusi intr-un cont colector asa ii zic astia de la curier, adica ii dai ibanul tau -nr de cont de la banca ..si acolo iti vine rambursul. succes. eu asa am facut mereu!

| MrColitza13 a răspuns:

Şi normal că-i întorci... pentru mai multe informaţii documentează-te de pe site-ul oficial:
http://www.posta-romana.ro/......mburs.html