| Alexdapatabus a întrebat:

Vreau sa dau in ianuarie de permis, categoria B si am o nelamurire. Eu locuiesc intr-un oras din judetul Bacau dar cum invat in Iasi nu am timpul necesar sa fac scoala in orasul meu. Intrebare: Pot face scoala intr-un alt oras dintr-un alt judet? Am nevoie de viza de flotant? Daca da, cum as putea sa o obtin?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Flotantu til face proprietarul unde stai in chirie, vine cu tine la primarie sa te ia in spatiu la el in locuinta si iti pune pe spatele buletinului adresa lui

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala o faci unde vrei, examenul trebuie sa il dai in judetul in care ai domiciliu in acte sa in care ai viza de flotant

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Daca pe buletin adresa ti-e pe judetul bacau doar acolo poti da! Daca vrei sa dai in alt judet DA ai nevoie de viza flotant. E diferit de la judet la judet. Degeaba iti scriu eu ce ai nevoie mai bine citesti aici pe site-ul asta. puteai cauta si tu pe google acte pentru viza flotant si aflai mai repede decat sa astepti aici raspuns.
Uite aici
http://legestart.ro/......-o-obtine/
Bafta.