| Șacalul_Şarmant_Andreii_1999 a întrebat:

Salut, vreau sa fac o asigurare in Anglia dar e prea scumpă....sunt începător de 2 luni și vreau sa ma bag al 2 le-a șofer! Întrebarea mea este dacă cine îmi face o copie după permis din țara și o fac eu aici exista vreo problema?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce te ajuta copia unuia si altuia pe tine, cand asigurarile sunt individuale, asigurandu-l doar pe cel care este mentionat in asigurare.
Ma rog, poate nu am inteles la ce copie te referi si cum te poate ajuta pe tine o asemenea copie.

| Doja a răspuns:

Daca vrei asigurare medicala, atunci aia e simpla si ieftina.

Daca vrei asigurare de masina gen Casco, atunci cei sub 30 de ani au rate de 2-3 ori mai scumpe decat cei peste, pentru ca sunt mai predispusi la accidente.