| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau sa fac scoala de soferi. Problema este urmatoarea: Firma unde vreau sa fac scoala are masini cu cutie de viteza manuala si cu cutie automata. Eu as vrea sa fac scoala pe masina cu cutie automata. Pot alege ce masina sa conduc sau nu? ( ma refer ca pot alege masina cu cutie automata sau ce imi dau ei). P.S. Scuzati daca nu e categoria potrivita.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Oricum, este mai indicat sa inveti prima data pe masina cu cutie manuala.
Ulterior, te vei acomoda mult mai usor cu cele cu cutie automata, decat invers.

La examen, mai mult ca sigur, vei avea de condus masina cu cutie manuala.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci scoala pe cutie automata si dai examenul pe automata atunci vei avea restrictii pe permisul de conducere si nu vei putea conducea masini care au cutie manuala.

Chiar vrei asta?