| Cristinapop2000 a întrebat:

Salut! Vreau sa fac scoala de soferi si m-am gandit sa o fac un un instructor particular pentru a ma ajuta cu toate actele si e mai comod pentru mine asa. Intrebarea mea este daca o fac cu un instructor particular atunci nu va trebui sa merg la ore de teorie si mi-o va preda el in timp ce conduc sau e separat? Multumesc.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce? Exista si instructori de la stat? Toti sunt numai instructori particulari si el este obligat sa faca toate cele necesare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice instructor particular este afiliat sau colaboreaza cu o scoala de soferi care preda partea teoretica si care e autorizata sa completeze dosarul

| BuLaNNNeL a răspuns:

Daca ii spui că înveți acasă, nu te mai pune sa te prezinți la cursurile lor. Așa i-am spus și eu, i-am zis sa incepem ședințele de condus, dar în primele ședințe mă testa mereu cu întrebări și situații din trafic. Daca nu vrei sa participi (oricum cele 24h sau cate au ei) nu-s suficiente sa înveți tu legislația, pune-te și învață acasă.