| Smedoiu_Andrei-Alexandru_1993 a întrebat:

Salut,vreau sa iau un maganat 125bp cu statie si condensator,pot sa-l montez pe sistemul stock al masini? ca ma gandesc daca are statie reglez puterea de acolo, teoretic ar tb sa mearga si pe casetofonul meu vechi....si cum il montez? tb legat la casetofon si baterie?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce casetofon are masina. Daca are mufe RCA de iesire semnal preamplificat, poti monta. Daca nu, trebuie modat casetofonul, pentru a scoate semnalul din el. Treaba asta o face cam orice depanator de aparatura audio.
Montajul e destul de complex, si daca nu stii ce faci ai sanse mari sa dai foc masinii, sau sa arzi ceva.
Se duce un cablu gros cu siguranta de + de la baterie pana la statie, un - la fel de gros de la statie la un surub de pe caroserie, un cablu de semnal stereo cu mufe RCA de la statie la casetofon, pe care se afla si un fir subtirel de + de la casetofon la statie, care ii asigura pornirea simultana a statiei cu casetofonul.
Apoi, cu un cablu cu doua fire, de la subwoofer la amplificator, respectand + si -.

| Smedoiu_Andrei-Alexandru_1993 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E blaupunkt...cum arata mufele de semnal preamplificat?

| Smedoiu_Andrei-Alexandru_1993 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Poti sa imi lasi un email? ca fac maine poza la casetofon in spate si daca poti sa imi zici tu....mersi!

| Smedoiu_Andrei-Alexandru_1993 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ti.am trimis pozele happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Smedoiu_Andrei-Alexandru_1993):

Nu am primit nimic pe mail...