| anonim_4396 a întrebat:

Salut
vreau sa imi achizitionez o masina de preferabil 2001-2003 si m-am gandit la un golf 4 sau la un audi a4 1.6 benzina sau 1. 9tdi ce parere aveti si ce imi puteti spune despre aceste masini
ce ar fi mai bine sa aleg?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A4 e mai scump la intretinere, dar are motorizari bune.
Golf 4 e foarte ieftin la intretinere si e o masina buna, insa motoarele pe benzina sunt niste porcarii. Nu au putere, consuma multisor si nici nu tin mult, apar probleme grave.
Eu ti-as recomanda un Golf 4 1.9 SDI sau 1.9 TDI de 90cp, sunt cele mai rezistente si mai economice motoare de la Golf 4.
Daca decizi sa-ti cumperi A4, tot 1.9 TDI ti-as recomanda, daca iti permiti costurile intretinerii.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Iti multumesc pentru sfat am cumparat deja masina un audi a4 si sunt foarte multumit e mult mai spatios si mai elegant ca un golf

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''ce ar fi mai bine sa aleg''

o masina mai noua