| Tabara_Laur_1998 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar o masina sh, si ma gandeam la un chevrolet cruze 2010 1.6 benzina sau la un passat b6 2006 2.0 tdi bmp, nu as vrea sa investesc multi bani in ea. Deci ma intrebam care ar fi cel mai usor de intretinut

Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

Depinde cati bani vrei sa dai, eu ti-as recomanda skoda, am si eu si tatal meu si un prieten tot skoda.
Tata si prietenul meu au skoda octavia tour, eu am skoda octavia 2. happy

3 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Ambele sunt bune, dar eu sincer nu mi-as lua varianta BMP la Passat.

| vor6v7zakone9aye a răspuns:

In primul rind acel chevrolet este cu motor de Kia. Nu e original, un prieten a avut unul fix asa 1'6 benzin si avea probleme foarte multe. Mai bine un passat, e complicat la caroserie dar face, tin cit pietrele mai ales 2.0 td este perfect, simplu si destul de puternic.

| suntserios a răspuns (pentru vor6v7zakone9aye):

Da de cand e Kia parte din GM motors sa schimbe motoare intre ei?