| DaNuT3191 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o masina dintre Skoda Octavis Superb si Chevrolet Cruze si nu stiu pe care sa o cumpar dintre ele, voi pe care ati alege-o din toate punctele de vedere "siguranta, frumusete, anduranta ETC " Astept raspunsurile si care e mai in avantaj pe aia o cumpar!

Răspuns Câştigător
| Victor_4819 a răspuns:

Chevrolet! Nici nu te gandi mai mult. Chevrolet, Chevrolet, Chevrolet!

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ar fi sa aleg pentru mine dintre cele doua masini as alege Scoda Octavia Superb imi inspira multa incredere si performantele acestei masini sunt super.

| eugem35 a răspuns:

Dace este skoda si mare atentie este doar skoda superb, skoda octavia este alceva

| ionutzsteaua86 a răspuns:

Din punct de vedere al diesignului Chevrolet are un mic plus in fata Skodei insa daca vrei sa fi aproape sigur ca nu o sa ai probleme mari cu masina as zice Skoda deoarece stii bine ca sunt facute de Volkswagen asa ca...desigur ca de nicio masina nu esti sigur dar Skoda iti ofera o incredere in plus. deci compara si tu Skoda(Volkswagen ) Superb (si pun vw pentru ca doar emblema este diferita) si Chevrolet Cruze...

| DAVID_6313 a răspuns:

Skoda fara sa te gandesti prea mult. Daewoo nu prea are traditie la facut auto.

| kidDu_6567 a răspuns:

Salut.

Phai eu unul as alege Chevrolet Cruze.

Are un design mult mai placut iar Interiorul este mult mai frumos si mult mai comfortabil. Cruze este agil si ar fi fost si mai placut la condus daca directia nu ar fi imprecisa. Suspensia este mai ferma, oferind un confort foarte bun la viteze de croaziera, in ciuda lipsei unei punti spate multilink, dar la viteze mici, nu amortizeaza eficient denivelarile scurte. La viteze mari, nivelul de zgomot este mai mare decat la Skoda.

Mai multe detalii ai putea gasi pe net happy.

Acum este alegerea ta. Depinde si de gusturile fiecaruia.
Eu unul nu prea ma simt bine intr-o Skoda octavia.

Sper sa iei o alegere buna.

Bft

| angelino17 a răspuns:

Chevrolet Cruze

| angelino17 a răspuns:

Chevrolet Cruze.