| Stallone a întrebat:

Ce masina din 2004+, motorina, cutie automata, km sub 150.000 sa aleg? Audi A4 vs VW Passat VS BMW 120?

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

BMW 120d daca nu te intereseaza dimensiunile. Altfel cumpara A4. Dar ai grija sa fie in regula masina. A4 iti recomand versiunea B7, cea mai fiabila. Si daca gasesti un BMW 120d cu facelift (interior, nu exterior) ar fi super fain. Oricum BMW-ul il simti mai bine decat orice. Am condus pentru scurt timp un 116i si un 320i E46 si e peste orice Audi/VW.

7 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ai enumerat numai masini satisfacatoare buzunarului laughing)), toate iti rup buzunarul, audi prin simplul fapt ca majoritatea au motoare de vw care nu sunt atat de bune [1.9 tdi este exceptie in rest toate sunt cam asa si-asa] deci de stricat ti se va strica destul de des si pretul intretinerii unui audi este mai ridicat decat cel al unui vw, la vw la fel ca la audi, ti se strica destul de des dar preturile sunt mai mici la intretinere, la bmw ti se strica si ala un pic mai rar decat un vw dar te costa mai mult intretinerea decat la celelalte 2.
Eu iti recomand un volvo v50, nu motoare esuate, nu masina stricacioasa, nu foarte scumpa, masina premium, masina foarte sigura, masina foarte fiabila si masina de masina laughing adica faci cum vrei eu doar ti-am spus ce stiu eu. Decat o nemteasca mofturoasa mai bine o suedeza modestawinking am un v40 din 97 la peste 400 000 km si stiu ce spun!

| valentingb a răspuns:

Fiind o mașină de 10+ ani trebuie să te gândești la costuri de întreținere și reparații. Așadar, cea cu piese mai ieftine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La asemenea pretentii fandosite ar trebui sa-ti permiti sa cumperi masina noua, caz in care as recomanda un Mercedes, singura masina cu transmisie automata care imi inspira incredere.

| Moryami a răspuns:

Eu as spune nici una deoarece sunt cu cutie automata. Daca ai de gand sa cumperi o astfel de masina, n-o sa te tina prea mult. Astea cu cutie automata se strica repede. Mai eficienta este una cu cutie manuala happy

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru Moryami):

Și dacă stai în București sau alt oraș cu traficul imens, o să te doară piciorul...Și majoritatea mașinilor făcute în acești ani(2012+)au cutie automată, asta înseamnă că toate se vor strica repede?

| Moryami a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Na faci cum crezi. Dar sa nu te plangi apoi ca ai dat multi bani si degeaba big grin O zi buna!

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru Moryami):

Mă,eu nu zic că nu se strică repede, dar dacă zici asta, de ce majoritatea producătorilor de mașini folosesc cutii automate?