| poilkjmnb a întrebat:

vreau sa imi deschid un parc de dezmembrari auto...si tractoare...la tara!
cum ar trebui sa incep....si de unde sa aduc auto?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa incepi cu modele foarte cunoscute, bmw-uri, vw-uri, ford-uri, cu motorizari mai mici si usor avariate, eventual cu volan pe dreapta.
Dupa ce te pui putin pe picioare, iti iei un trailer auto si aduci masini din Anglia, sau cumperi masini gata aduse, acele masini cu probleme, pe care sa le iei la preturi mici.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauti pachete pentru dezmembrari, cu cate 2-5 masini aduse de prin Anglia.
De exemplu, stiu pe cineva care a luat cu 1500e un Passat b5 cu volan pe dreapta, o Octavia din 1999 si un Clio 2.
Octavia avea si acte romanesti, deci doar aia se vinde cu vreo 1200-1400e.
Daca nu stii mecanica, si nu cunosti piata auto (preturile pietii de masini intregi, si preturile pieselor), ai sanse de esec.