| 9eMMy3 a întrebat:

Cum sa incep o afacere de dezmembrari auto?
Bugetul este de 10.000€ si am la dispozitie un teren mediu, langa strada principala, in apropriere de centru.
Eu locuiesc in Italia si am pe cineva in tara cu care vreau sa incep aceasta activitate.
La inceput as vrea sa incep fara acte pentru a reusii sa ma pun pe picioare.
Ma gandeam sa iau masinile din Italia si sa le dezmembrez in tara, dar nu stiu daca cumaprand o masina cu 300€ / 400€ plus drumul si radierea alti 100€ merita.
Sincer nu prea stiu sigur cum functioneaza si cum ar trebui sa procedez.
Astept indrumarile dumneavoastra.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Succes! Nu merge. Plan prost.

| ReZiSTorr a răspuns:

Cu 10.000 de euro mi-as face pe terenul acela o livada de nuci. subventile sunt foarte mari.