| Zbant123 a întrebat:

Salut, vreau să închiriez o mașină din Austria și să vin cu ea până în România, întrebarea mea este, se poate și am 20 de ani și aș dori să știu, cât m-ar costa pe zi închirierea mașinii?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte greu gasesti companii care sa închirieze in afara Schengen. La fel cum greu gasesti si companii care inchiriaza sub 21 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum important este sa stai acasa nu sa faci drumuri.

| Zbant123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Păi da, dar nu mă duc acum, vreau să mă duc prin iunie, acasă

| Panamax a răspuns:

Depinde de masina si de perioada.Am inchiriat cu 90 E pe zi dar si cu 40.

| Zbant123 explică (pentru Panamax):

Da, și pot să mă duc cu ea în România, din Austria, am nevoie doar de 4 zile, de ea, dar după ce se termină cu corona, asta

| Sonia822 a răspuns:

Trebuie verificat, dar nu cred ca se poate iesi cu masinile inchiriate din tara unde este inregistrata firma care ti-o inchiriaza. Dintr-un singur motiv, in fiecare tara difera legislatia si si-ar recupera-o foarte greu. E posibil sa reusesti contra unei garantii foarte mari, de care poti insa sa-ti cumperi propria ta masina laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mogiojojo a răspuns:

Cum ziceau si altii pe aici: nicio firma nu-ti da voie sa iesi din tara cu masina lor si eventual sa nu o mai aduci inapoi. Ar fi prea usor pentru unii...

| suntserios a răspuns (pentru Mogiojojo):

Foarte multe tari iti dau voie sa iesi din tara lor cu masina, dar doar in spatiu Schengen