| Andreimacinca1 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o masina, dar stau de ceva vreme si caut si nu gasesc chiar ce vreau. Ma puteti ajuta? De preferat bmw cu km putini pana in 5000e. Sa fie benzina(fara gpl) si in 5 usi. Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

La banii ăștia poți sa îți iei doar un e46 sau dacă ești norocos un e90. 316, 318 sau 320 i, bineînțeles.
E39 e cam vechi ca design, iar la E60 cel mai mic motor pe benzina este 2.2.
Sfatul meu, cauta bine un e90, chiar și din 2004, evita motorizarea cea mai mica, adică 1.6. Ramai cu 2 variante : 318 sau 320.
Succes!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bmw bun la banii aia e numai in UK. Europa are rugina pe roti ieftineala

| armiaso a răspuns (pentru brokxy):

Impozitul la motorul ala e peste 2100 lei, sa nu mai vorbim de consum

| Andreimacinca1 explică (pentru brokxy):

Ma gandeam la un 2.0 2.5 maxim. Sa fie macar 160 cp. Si cu km sub 200 000. Tocmai de asta cer ajutor?

| brokxy a răspuns (pentru armiaso):

Sunt fata ce stiu eu?