| Ardei87 a întrebat:

Vreau sa schimb ceasurile de bord la un Passat B6. Am luat ceasurile propriu zise si cu maneta de la stergatoare cu butoanele pentru computer de bord ( Trip si OK/Reset ) si acum caut un baiat care sa mi le monteze pe masina si sa le si codeze cu VCDS. Cunoasteti vreun baiat in Galati care se ocupa cu asa ceva? si un pret daca se poate... Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce vrei tu, este destul de dificil, pentru ca ai nevoie de un electrcian auto, care stie ce face, nu orice baiat care se da drept specialist, ca risti sa-ti strici toata partea electrica a masinii, cu tot cu computer. Nu recomand sub nici o forma sa apelezi la "vreun baiat" ca risti sa plangi dupa masina, mergi la o firma autorizata sa-ti faca schimbarea, in caz de nu ai probleme dupa aceea, sa poti sa le ceri legal sa ti-o repare.
Nu te mai carpii la chestii facute de toti smecherii care se dau drept profesionisti, ca in 99% din cazuri, dau rateuri si platesti dublu dupa aceea, sa repari problema.

| OldSoul a răspuns:

Iti recomand sa cauti un specialist pe unul din forumurile VW de la noi din Romania.

Incearca pe VWFORUM.RO.
Desigur, iti recomand ca inainte sa deschizi un nou topic sa cauti in topicurile actuale.
Cel mai adesea pe aceste site-uri cei ce fac asemenea operatii se cunosc intre ei si ai mari sanse sa gasesti pe cineva in apropierea ta.

| xerxes1 a răspuns:

DonaAlba bate campii ca de obicei.
Un prieten a cumparat un Ecu nou pentru Opel Zafira si a fost la reprezentanta Opel sa il inlocuiasa. Dupa multe tentative au ajuns la concluzia ca nu se poate. Softul se scria trei sferturi si se bloca.
A chemat un baiteas smecher cu un laptop si in 20 min a clonat noul Ecu.
A luat 4 mil in 20 de minute.Crezi ca ar avea chef sa lucreze la o reprezentanta pentru 1800 de lei pe luna?
Acolo sfarsesc doar incompetentii.