| Chis_Denis_2000 a întrebat:

Am un golf 4 cu ceasurile de bord modelul mai vechi si fără computer de bord, mi-am cumpărat cele cu cromuri+maneta de la ștergător(îmi mai trebuie ceva?)pot să le pun?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pune-le.

| OldSoul a răspuns:

Hmm...
Ai climatronic?
Daca nu, iti mai trebuie si senzorul de temperatura exterioara.

Si desigur, cablajul aferent, atat pentru senzor, cat si pentru maneta (partea cu comenzile BC).

Si, acum vine faza aiurea, o sa ai nevoie de diagnoza pentru a putea monta acele ceasuri, mai exact, de doua interfete diferite, una pentru a citi codul pin al ceasurilor, si cealalta pentru adaptarea lor pe masina.
Iar acestea costa undeva la 400 de lei.