| XtremeX a întrebat:

Salut,

Vreau sa va cer parerea in legatura cu un Nissan 200sx, ce fel de masina este? ce parere aveti despre constructia acestei masini, despre caroserie, fiabilitate motor, raport pret - performante- fiabilitate.
De ce ma intereseaza? Am o oferta sa dau un Opel Vectra C din 2004 2.2 Dti si 1400euro pe un Nissan 200sx din 1989, unui om normal i-sar parea o aberatie totala, ei eu sunt un impatimit al tuningului, vitezei, drift ș.a. Ce stiu eu despre masina pe care vreau sa o iau: Motor 1.8 Turbo presiune 1. 0bar si chip tuning, evacuare inox cap coada+ serpisori de 78mm fara catalizator si finala japan style, intercooler marit pistoane forjate( serie motor CA18DET) tubulatura inox trasee turbo, scaune OMP si volan MOMO rollcage spate, diferential autoblocant. Masina are in jur de 240-250 Disc de ambreaj ceramic, rulment de presiune si placa F1 racing stage 2. Proprietarul zice ca suge intre 10 si 15%, nu m-ar deranja, dar vreau sa stiu cat de fiabil e motorul ala, chiar daca nu mai are pistonele originale laughing.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu chiar vrei o masina veche de 25 ani?

| e36 a răspuns:

Prietenul tău a investit ceva în ea, dacă vrei să devină o pasiune e foarte potrivită. Dacă vrei doar consum. cred că ştii răspunsul. Oricum, trebuie să ţi placă ţie.

| CosminALX a răspuns:

Are unu de la mine din cartier. L-a tunat, i-a pus motor de 3L benzina arata zici ca e ferarri. A avut probleme cu amortizoarele, pompa de injectie, ambreaj cu motorul vechi. Deci nu sunt chiar asa reusite happy In + platesti s-o inscrii mai mult decat ai dat pe ea

| XtremeX explică:

Benzina nu are pompa de injectie, are pompa de benzina, ambreajul nu e cel original, e de la f1 stage 2 ceramic. Nu ma intereseaza anii ei deoarece masina e bibelou nici pata de rugina.