| alexalx19 a întrebat:

Vreau și eu o părere de la cine cunoaște despre mașini, vreau sa cumpar un audi A6 2013 și nu as vrea sa plătesc atâta impozit la stat pentru motorul de 3.0 diesel, ce știți alea 2.0 diesel fac fata, sunt bune? Multumesc

Răspuns Câştigător
| TheTom7 a răspuns:

Sunt foarte ok, au destula putere pentru caroseria masinii, este adevarat ca nu se compara cu un 3.0, dar merita, este motorul mai mic, consuma si mai putin (cel putin la viteze mici, dar daca treci de 150km/h sa zicem o sa ai un consum foarte mare, o sa fie deja cam lesinat motorul, dar pe la 100-130 o sa fie chiar ok), impozit mic, este un motor destul de fiabil, cred ca ar fi o alegere buna.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ultimele versiuni de pompe-duse, si alea CR, din cate stiu sunt destul de ok, nu mai au problemele din 2006.